KAM ZA JARNÍ KULTUROU

Kultura v Arnoštovicích žije!

Dobrý den! Chvilku jsem se odmlčel, neb mi předchozí dva příspěvky trochu vycucly energii. Ještě nejsem zcela fit po tom vycucnutí, tak to bude trochu slabota. Ale bude to krátké, konec bude co nevidět, tak to snad vydržíte. A ty konce mi fakt jdou – zkuste se přesvědčit.

Dobrá zpráva

Chci všem připomenout, že se blíží Jaro! A to vyžaduje trochu postřeh, aby nikomu nic neuteklo. Nadchází několik důležitých kulturních a společenských událostí, zmíním jen ty významné:

  • masopust (pokud se  podaří dát dohromady fotodokumentaci, můžete se těšit na komentovaný prohlížeč z průvodu)
  • Vítězný únor (ten neslavím, neb jsem se po sametu dověděl, že to s ním Češi zrovna moc nevyhráli. Do té doby to byla slavnostní chvíle… Trochu se teď bojím opakování dějin: není jisté, kdo tady bude prezidentem a jestli by návrhy předsedy vlády zase přece jen nepřijal. Ten Gottwaldův projev mi zní v uších, tak mám trochu lufta, aby se ho někdo znova nenaučil).
  • Velikonoce (zase budeme jíst dva týdny vajíčka na tisíc způsobů. Já mám ale cholesterol!!! Tak si vezmu prášky, no.).
  • pálení čarodějnic. Vidíte, kvůli tomu tenhle příspěvek vlastně píšu: podařilo se mi totiž zajistit kvalitní kulturní vložku. A to je ta dobrá zpráva. Tady máte koncept plakátku, který půjde do tisku:

Místní chlípníky varujeme, že, ačkoliv vyobrazené členky folklórního tanečního souboru mají pěkné nožky, nejmladší z nich (3. odleva) čítá cca 763 let.

Ale chlapi prý, když se nalejou, mívaj různý chutě. Tak jak račte.

PS: Tak vidíte, že to nic nebylo. I já u toho vydržel.

(Chcete-li jakkoli reagovat na obsah příspěvku, otevřete si záložku Napište… Děkuji.)

Příspěvek byl publikován v rubrice Co se nikam nehodilo, o společenském dění v Arnoštovicích se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.