Dobrý den!
(A: 22/7/2024) Dělám taky občas nějaké obrázky, proto mojewebka.cz obsahuje i rubriku Moje obrázky a fotografie. Zatím to mám nastavené takto: v pravém bočním panelu vyhledejte nadpis MOJE FOTKY NA ZONERAMĚ. Když se vám fotky nebudou líbit, vězte, že se tím neživím a ani to nemám v plánu. Jsou tam zapouzdřené a nemají kam utéct, tak se jich nemusíte bát.
Od té doby, co jsem si usmyslel, že mým koníčkem bude fotografování zátiší, jsem přesvědčen, že ve fotografii není těžší kategorie, než focení zátiší.
Moje představa o tom, jak vypadá definice zátiší je zde: Zátiší je shluk fotografovaných objektů, tvořící oku lahodící kompozici, kde nasnímané objekty jsou (ale nemusí být) ve vzájemném souladu. Velmi též záleží na kombinaci hloubky ostrosti, nasvícení scény, výběru pozadí a volby objektů podle zvoleného tématu, což podává celkovou informaci o vkusu pořizovatele snímku.
P.S.: TAKOVÁ FOTKA SE MI JEŠTĚ NEPOVEDLA… Asi budu muset přepsat tu definici.
(Chcete-li jakkoli reagovat na obsah příspěvku, otevřete si záložku Napište… Děkuji.)
Views: 239