O KOMENTÁŘÍCH

Dobrý den!

Hned při spouštění mojí webky jsem se preventivně rozhodl neumožnit připojování komentářů k příspěvkům. Činím tak po zralé úvaze; nepovažujte to, prosím, za hulvátství a nadutost.

Bojím se, že se moje tvorba setká s nepochopením a já bych se to tady dověděl. Jsem rozhodnut žít si v sladké nevědomosti a psát si tady, co se mi namane. Jako kompenzaci za toto příkoří nabízím čtenářům web bez reklam a otravných nabídek.

Taky bych si mohl založit diskuzní fórum. Ani to mě neláká: diskuzní fóra své účastníky téměř vždy rozdělí na vševědy a na vysypané makovice; je úplně jedno, jestli se diskutuje o tom, jakou barvu má červená paprika (protože červená je jen ta čerstvá, ale když se usuší a rozemele, tak je přece červenohnědá! A každý, kdo napíše na obal nápis “Paprika červená mletá”, je idiot. A ještě větší idiot je ten, kdo tohle idiotství podpoří tím, že ten šmejd koupí). A nebo o tom, kdo má být prezident? (jasně, že zase Zeman. Kdo jiný umí tak skvěle pádlovat po rybníku proti proudu)… Ani v jednom případě bych nevěděl, na kterou stranu se přidat 🙂  Tuhle zábavu si s chutí nechám ujít; ba dokonce se tímto krokem chci vyhnout požitku ty komentáře třídit a nechávat si tam jen ty pěkné.

A kdybych se někdy chtěl dovědět, jak má díla působí na čtenáře, čekal bych, kolik přátel mi přidělí Lajku na fejsbúku. Já nejsem ani na tom fejsbúku… Se sbírkou psích kosmonautů (viz např.  собачий космонавт Лайка) se (věřte/nevěřte) loučím s ještě lehčím srdcem. Ale přiznávám, že nevím úplně, o čem mluvím a třeba mi to časem začne chybět 🙂

Takže: kdo mi chce něco sdělit, má možnost. Na stránce Napište najdete moji emailovou adresu. A u každého příspěvku to ještě takhle připomínám, ať to nemusíte pracně hledat:

(Chcete-li jakkoli reagovat na obsah příspěvku, otevřete si záložku Napište… Děkuji.)

Ale tam to píšu už jen černě.

Pěkné čtení a nádherný den! ZK

Příspěvek byl publikován v rubrice Komentáře. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.