DIAKRITIKA JE NUTNOST!

Dobrý den!

Dnes to bude bleskovka. Ale poučná a týká se prachobyčejných krátkých textových zpráv. “Ty zná přece každý,” řeknete si. “Co se tady, ach ty můj Bóže, zase dozvím za novinku.”

Ono to o novinkách ani není. Já chci jen připomenout, že ty SMS taky nejsou všechno. Jo, jasně. Je to krátké, stručné, levné sdělení o lecčems důležitém. Můžou ale být záludné, prostě občas se jen tak mimoděk do textu vloudí nechtěná chybka nebo nepromyšlenost a nedorozumění je na světě. Proto je potřeba veliká obezřetnost. Psali jsme si tuhle s bráchou… Však se podívejte na přiložený snímek obrazovky, co nám z toho vylezlo.

Pokud někomu není jasné, proč jsem zveřejnil příspěvek zrovna o diakritice, tady je pomoc: Už dlouho jsem přesvědčen, že neexistuje čtenář, který by nějakou radu nepotřeboval. Radí se cokoliv kdekomu a kdekoliv… Co si máme koupit, co je nejlepší na to či ono, co nejvíc pomůže, jak máte jít na tohle, co použít, aby byl výsledek vašeho snažení ještě výsledkovatější… znáte to…

A mě žádná lepší rada zatím nenapadla, ty fakt špičkové musíte hledat jinde; jsou k mání ihned po zhlédnutí reklamy. A nebo si zkuste třeba myslet, že už jsem si nutně potřeboval zvednout sebevědomí a něco tady zveřejnit. Pořád mi to nevycházelo a chodil jsem kvůli tomu jako zmoklá slepice. Teď už se zase nosím jako ředitel Zeměkoule.

Jen krátká poznámka

pro ty, kdo neví, co je diakritika a domýšlí si, že jde o kritiku bez obsahu cukru, která je dochucená umělými sladidly:

JE TO JINAK!

Musite proste peclive psat hacky a carky, jinak je to spatne srozumitelne. Pak aby se v tom prase vyznalo.

A na závěr, abych nenarušil tradici Mojí webky, už jen jedno PéeSko. A můžete jít v klidu dělat něco jiného.

P.S: Kdo si tenhle příspěvek nestihl přečíst včas, tak má smůlu. Fakt to není nic moc a pozítří to nejspíš zase smažu. Mám teď nějaké špatné období. Třeba včera: Chtěl jsem si natáhnout budík, abych vstal včas do práce. Nějak jsem víc zabral a natáhnul jsem ho tak, že se mi nevešel na noční stolek. Pak jsem zaspal, protože jsem nad ránem tvrdě zabral… Šéf mi ale na moje výmluvy nezabral. To je, jak jste si jistě všimli, slovní hříčka.  Není ale o diakritice, nýbrž o slovech s více významy. Doufám, že jsem to moc nezbabral.

Tak buďte pozorní. A přeju všem pěkný den!

(Chcete-li jakkoli reagovat na obsah příspěvku, otevřete si záložku Napište… Děkuji.)

Příspěvek byl publikován v rubrice Co se nikam nehodilo se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.