VELKÝ PÁTEK A KARANTÉNA

Dobrý den!

Letošní jaro nám přibyla spousta nových a dosud neznámých starostí a s tradicemi Velikonoc je to trochu nahnuté. Začal velikonoční týden, všichni jsou zavření doma a když vystrčí nos, tak jen v roušce.

To nejdůležitější z velikonočních svátků začíná Velkým pátkem. Tento den nezvoní žádné zvony na znamení smutku z ukřižování Ježíše. Naše babičky nám to ale vysvětlovaly tak, že zvony nezvoní, protože na Velký pátek odletí do Říma. No, vysvětlení to bylo, ale takové polovičaté, protože už jsem nikdy nezjistil, proč vlastně zvony do toho Říma každý rok letí. Vysvětlení jsem si vymyslel svoje: zvony letí do Říma na poradu, jak zvonit a kvůli novinkám ve světových trendech, co se týče zvonění. Co můžou vyzvonit, komu by měly vycinkat, kterak způsobit zvonění v uších, jak zvonit, když přepneme z LEČ na SEČ a obráceně…

Na Velký pátek zvoní jen telefony, tramvaje, mikrovlnky a výstražníky na železničních přejezdech. Tyto do Říma nelétají, což je praktická věc. Ale zrovna mikrovlnky by létat mohly, je půst a tudíž by je nebylo potřeba.

Napadlo mě, kterak to bude letos, když máme zavřené ty hranice. A tak jsem vyrobil obrázek. Nenamaloval, opravdu vyrobil. Malovat neumím, jen vyrábět, to je rozdíl. Tak se pokochejte a kdyby se vám nelíbil, tak se nedá nic dělat. Už jste ho viděli. A o nic jiného mi vlastně ani nešlo.

…nad naší jižní hranicí bude v pátek rušno…

P.S.: Pro nás kluky je ale velká výhoda, že nebude ta velikonoční koleda. Letos je přestupný rok a to mají holky mrskat kluky. Tak jsme si ušetřili pořádný výprask. Mají nám co vracet za ty předešlé tři roky.

Užijte si ty nejklidnější, nejšťastnější a nejveselejší Velikonoce, jaké jen dokážete.

 (Chcete-li jakkoli reagovat na obsah příspěvku, otevřete si záložku Napište… Děkuji.)

Příspěvek byl publikován v rubrice Co se nikam nehodilo se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.