STÁHNĚTE SI KALENDÁŘ 2021!

Dobrý den!

Chci oznámit světu, že domalovací kalendáře na rok 2021 z mojí webky už jsou na světě, zase jsou zadarmo a zase za to nic nechci. No, vlastně, kalendáře… Kalendář. Jeden. Víc jsem nestihnul, letos to byla piplačka a rvali jsme se s dětmi o počítače. Celkem jsem si dal záležet, třeba se aspoň někomu bude líbit.

Domalovací kalendář

je jako každoročně určen především mrňouskům, ale nikdo a nic nebrání ani dospělým, aby si udělali chvilku času, povolali do služby dávno zapomenuté a z časových důvodů zanedbávané múzy a vytvořili nějaké překvapivé dílo. Já se zapojím taky, pokud mi to dovolí čas. Mám v plánu do kalendáře vkreslit komiks o sluníčku a měsíčku, kterak se mydlili o vládu nad oblohou. Pak to budu rozdávat po příbuzných a známých…

Už jen ze setrvačnosti

přikládám stručný návod na podomáckou výrobu kalendáře: Po vytištění jednotlivých stran si to necháte svázat do kroužkové vazby; jde to ale i jen scvaknout obyčejnou sešívačkou. V případě nouze lze svázat i provázkem po vyseknutí děr kancelářskou děrovačkou. A kdo nemá k dispozici ani tu děrovačku, skočí si k sousedům půjčit hřebík a kladivo…

Nezapomeňte vyztužit záda kalendáře pevným kartonem stejné velikosti; myslete i na očko pro zavěšení. Pak do volných ploch na jednotlivých listech domalujete obrázky, vlepíte fotky… a máte pro někoho praktický a pěkný dárek. Tu bílou plochu ale můžete využít i pro zapisování poznámek a potom žádný obrázek nepotřebujete. Tiché domácnosti mohou využít bílou plochu pro předávání vzkazů, je to lepší, než to posílat po dětech.

Pár praktických rad:

  • Po kliknutí na tento odkaz (nebo na obrázek níže) se vám na nové záložce otevře PDF soubor s kalendářem. Odtud lze přímo tisknout a nebo PDF soubor stáhnout. Doporučuji to stažení.
  • Před tiskem si dejte záležet na nastavení tiskárny – je lepší využít možnost tisku v plné velikosti. Bez tohoto nastavení většina tiskáren přidá okraje, což vede k mírnému zmenšení tištěných stran a potažmo i plochy pro domalování.
  • K tisku použijte papír A4, pro jiné velikosti budete muset hýbat s nastavením tiskárny a nevím, jak to dopadne s kvalitou tisku (na A5 nepřečtete, kdo má svátek, A3 bude asi kvůli rozlišení mírně rozmazaná – nezkoušel jsem to).

klikněte pro otevření PDF souboru

Dost dlouho jsem na mojí webce nic nezveřejnil. Neflákal jsem se, ale nešlo to. Děti okupují domácí počítače, protože se pilně věnují školní docházce. Doufám, že nikoho moc nerozladím, když se v tom maličko povrtám; mám několik zajímavých postřehů. Udělal jsem z nich PéeSka, tak si je nenechte ujít:

P.S.1: Je to letos celé trochu podivné a naruby: Předešlé roky jsem dělal kalendáře, když byly děti ve škole. Letos jsem naopak mohl kalendáře dělat, až když se děti vrátily ze školy, což vypadalo tak, že vstaly od počítačů, kde probíhala jejich distanční výuka.

P.S.2: A jak je to všechno naruby, nastávají další podivnosti: Dřív, když některá moje ratolest nešla do školy, psal jsem omluvenky, že dítě nepřijde do školy, bude ze zdravotních důvodů doma. Letos už jsem psal dětem omluvenky, že nepřijdou do školy, protože doma naopak nebudou.

P.S.3: Zkouším porovnávat to, co vidím v televizi a slyším v rádiu o distanční výuce, s tím, co pozoruji o tom samém doma a u známých. Nemůžu se zbavit dojmu, že v té televizi a rádiu informují o pandemii na nějaké jiné planetě. Jsem nejspíš generačně někde jinde a často mi přijdou ty zprávy legrační. Ačkoli děti necháváme pracovat samostatně, docela určitě jim tentokrát půjdu s chutí napovídat, až budou psát písemku z tělocviku, z výtvarky a ze zpěvu. Přece je nenechám propadnout, ne?

P.S.4: Předzvěstí těch podivností z covidového podzimu je moje příhoda z léta: Měli jsme takovou rodinnou grilovačku. Vedro k zalknutí, běhal jsem po dvoře coby domácí obsluha v tričku, kraťasech a bosky, roznášel jsem jídlo a pití. To je velmi dobrá funkce, člověk je pořád u zdroje. Příbuzenské posezení venku nám zkazil déšť, tak jsme se všichni z rozmoklého dvora přesunuli k bratrově rodině do jejich obýváku. Přesun proběhl celkem hladce, jenom se mnou byly potíže. Všichni ostatní si zuli zablácené boty a šli dovnitř. Jenom mě tam nechtěli pustit. Prý dokud se neobuju, tak tam nesmím! Nahamtal bych jim v tom obýváku… Když jsem jim říkal parafrázi jednoho jarního hesla, tak si točili na  hlavách kolečko, že to je nesmysl. Prý moje boty nechrání tebe a tvoje boty nechrání mě. 

P.S.5: Já už musím končit, ještě mě dneska čeká zaplatit složenky. To víte, kluk ve škole zlobil a zítra je celý den po škole. Říkal, že bude muset celou sobotu za trest hrát hry, sledovat Jútúbko a od počítače se nesmí ani hnout, jinak ho čeká dvojka z chování. To se zítra k počítači nedostanu.

P.S.6: Taky si musím objednat vápno, cement a cihly v e-shopu; trochu doma přestavujeme. Moje oblíbené kamenné stavebniny mají otevřeno jen pro osoby s živnostenským listem… Neprodali mi nic, i když jsem jim klečel za dveřmi v roušce. Rukama v chirurgických rukavicích jsem jim pro obměkčení podstrkával pětikoruny namočené do dezinfekce pode dveřmi prodejny. Uchýlil jsem se i ke lžím a vydírání. Nepomohlo ani to. Prý že cement, vápno a cihly se na vysoký tlak a zvýšený cholesterol nepředepisují a pokud ano, mám si skočit do lékárny.

A to je pro dnešek všechno.

Nezbývá, než popřát všem, kdo si stáhnou a vyrobí můj domalovací kalendář, hodně zábavy. Hospody, divadla a všechny ostatní volnočasovky máte zavřené. Třeba zrovna ty kalendáře vám pomohou zachovat si v duších klid a v životech rovnováhu.

Pěkný den!

(Chcete-li jakkoli reagovat na obsah příspěvku, otevřete si záložku Napište… Děkuji.)

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Co se nikam nehodilo se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.