STÁHNĚTE SI KALENDÁŘ 2022!

Dobrý den!

I letos jsem připravil kalendář na následující rok, takže případní zájemci se můžou pustit do práce, Vánoce a konec toho letošního roku se blíží mílovými kroky.

Pro ty, kdo kalendář z mojí webky objevili poprvé, chci jen poznamenat, že si kalendář musí dotvořit podle svého gusta. A jak to celé dotáhnout do konce, lze najít v mých předchozích kalendářových příspěvcích. Opisovat to sem celé nebudu, ti co mají z předešlých let natrénováno, to určitě nezapomněli, a ti nově příchozí si aspoň procvičí orientaci na webce. Panel se seznamem příspěvků je na pravé straně a tam najdete vše potřebné.

Reklama

Jo, jo, už to dorazilo i sem. Jste tady zadarmo, tak musíte strpět i malou reklamu. Z cvičných důvodů jsem sem vložil jen inzerát na koťátka, předpokládám, že se bude všem líbit. A otevře si to stejně jen ten, kdo má pocit, že musí vidět všechno. Co kdyby se mu to hodilo a on to mohl pořídit výhodněji, než ostatní. Registrace se nevyžaduje, v případě zájmu o nabízené zboží vám pomůže záložka Napište... a pak nějaký dopravní prostředek, až si pro ně pojedete. V případě vyčerpání zásob budou další koťátka naskladněna naší kočkou cca do dvou měsíců, vzhledem k problematické komunikaci s dodavatelkou nejsem schopen sdělit, kolik kusů koťat bude naskladněno a v jakých barevných kombinacích. Protože si svých čtenářů a návštěvníků vážím, mám pro všechny dobrou zprávu: Zelených uječených mužíků, dívek s jelení hlavou, ptáků s lidskýma rukama, půjčkových karaoke pěvců a podobných hnusů se na mojí webce bát nemusíte. Ještě hooodně dlouho.

A pokud jste absolvovali sledování reklamy, tady máte jako zaslouženou odměnu odkaz na stažení kalendáře: K A L E N D Á Ř   2 0 2 2

PéeSka

Ti, kdo sem aspoň občas nakouknou, už vědí, že PéeSka jsou mým koníčkem. PéeSek sem pár zkopíruju z předchozích kalendářových příspěvků, neboť jsem na ně pyšný. Přidám nějaká nová a mám vystaráno. PéeSka na mojí webce mají, ať chcete nebo nechcete, pozitivní význam pro lidstvo a doufám, že budou doceněna dřív, než umřu. Ono se to nezdá, ale s tím globálním významem si docela věřím a aspiruji na velmi vysoké umístění. Myslím, že bych zasloužil zařadit se někde těsně za Gretou.

Význam PéeSek

  • pro mě: Zlepšuji si jimi náladu a zároveň si to v tichosti vyřídím s podivnostmi a nespravedlivostmi tohoto světa, aniž by tekla krev.
  • pro čtenáře: pobaví je a možná inspirují, aby všechno zase tak moc neprožívali. A nebo aby se jim otevřel náhled na věci i z jiné strany, než jsou zvyklí nebo jim bylo zvyknuto.
  • pro PéeSkové odpírače: PéeSka jsou až na konci mých příspěvků, navíc barevně odlišená. Odpírači včas poznají, kdy mají přestat číst, pokud se rozhodli, že se PéeSkům vyhnou jako čert kříži. A to je právě teď.

A tady jsou ta PéeSka, nejdřív dvě starší, motivační, po nich něco málo nových:

P.S.1:  Chcete-li zažít po zbytek dne štěstí, přečtěte si aspoň dva moje příspěvky. Chcete-li mít štěstí týden, upozorněte na existenci mojí webky sedm známých. Chcete-li mít štěstí měsíc, pošlete emailem odkaz na moji webku aspoň dvanácti přátelům, kteří umí číst. Chcete-li být šťastni po zbytek života, občas nakoukněte na moji webku. No,… můžete taky zkusit pořídit si medvídka mývala. Ale co vím, tak to ještě nikomu nepomohlo.

P.S.2: Abych zas tak moc nezdržoval: Pan František si stáhl a vytiskl kalendáře. Nepřečetl si ani jeden příspěvek a až do večera se pekloval s těmi kalendáři. Chtěl to dát svému klukovi, aby tam něco namaloval. Protože neměl štěstí, sešil kalendáře se zpřeházenými stránkami a kluk mu navíc všechno počmáral a potrhal. A tak všechno zmuchlal a vyhodil. Když to druhý den tisknul znova, došel mu v tiskárně inkoust. Byl už velmi rozčilený, protože se mu nedařilo a zase to všecko musel vyházet. Z toho rozrušení zapomněl upozornit své známé na existenci mojí webky. Do týdne se mu porouchala tiskárna a ohnula se mu sešívačka. Jeho posledních dvanáct přátel ho do měsíce opustilo. Naštvali se, že jim neposlal odkaz na moji webku a oni neměli co číst. Navíc přišli o možnost vytisknout si včas kalendáře. Aby to nebylo všechno, opustila ho manželka, neb jí nevoněl jeho nový medvídek mýval. A vzala s sebou pryč i kluka. Teprve koncem ledna, když takhle jednou seděl sám se svým medvídkem mývalem u počítače, začetl se ze zoufalství do příspěvků na mojí webce. Mýval zůstal chvíli bez dozoru, Františkovi utekl a už se nikdy nevrátil. František druhý den vyhrál ve sportce. Manželka se mu vrátila hned, jak se to dověděla. Kamarádi se to dověděli časem taky a zase se začali k němu hlásit. Každý mu daroval na usmířenou novou sešívačku plnou nábojů. Vidíte? Pro Františka nakonec dopadlo všechno dobře. Měl to ale jen tak tak! …A jestli vás ani tohle nepřesvědčilo, tak si trhněte nohou.

P.S.3: Já se ještě musím vrátit k těm odpíračům PéeSek: Ještě na tom nejste tak úplně špatně. Když si nepřečtete PéeSka, určitě to přežijete ve zdraví. Odpírači očkování jsou na tom hůř. Pro ty tady mám taky něco: Užijte si ten pocit svobody z rozhodování o tom, co si necháte/nenecháte naprat do svého těla, jen to udělejte dost rychle a plnými doušky. Až budete viset na hadičkách, na doušky se nezmůžete. A zdravotníci do vás budou ládovat všechno možné, abyste ten svůj výjimečný pocit svobody přežili. Držím jim palce, aby se jim to povedlo. 

P.S.4: Od prázdnin běháme s klukem po doktorech a na našem dětském jsem si všiml zajímavé věci: už čtyři měsíce tam v čekárně na věšáku visí zapomenutá čepice kšiltovka. Majitel si ji nevyzvednul a dokonce ji neodnesl ani nikdo jiný. Možná si řeknete: “No a co. Nic důležitého. Kluk dostal doma jinou a je to.” Ta čepice na věšáku ale znamená přinejmenším dvě věci. Jednak ten kluk už několik měsíců nestonal, čehož si všimne pouze závistivec (já), protože ten náš je v té čekárně pečenej vařenej a žádná slast to teda není. A za druhé: k naší paní doktorce chodí samí slušňáci. Možná by stálo za to vydat nařízení, že zapomenutá čepice má viset ve všech čekárnách, co jich jen je… Jako indikátor. Vlezl bych do čekárny, kouknul bych na věšák a věděl bych: Visí, dobrý. Nevisí? BACHA! 

P.S.5: Doufám, že vás potěším popisem mé příhody s ptáčkem. Otevřeným oknem vletěl do našeho nádražního záchodu vrabec zvědavec. Když jsem vkročil na ten záchod, okno se průvanem zavřelo a vyděšený vrabčák se nemohl dostat ven. To okno je dost vysoko, nemohl jsem tam dosáhnout, abych ho otevřel, tak jsem si pomohl hajzlštětkou, nic jiného nebylo honem po ruce. A vrabčáka jsem hrdinně zachránil. Na peróně si mě prohlíželi cestující, kroutili hlavami, někteří se smáli. Nevěděl jsem proč, oni u té záchrany nebyli, to byla věc jen mezi mnou a tím vrabčákem a já se po akci cítil jako hrdina… Za pár okamžiků přijel osobák, cestující nastoupili, zvednul jsem ruku s plácačkou… a už jsem věděl, proč se smáli. Vlaku jsem povoloval odjezd tou hajzlštětkou. Tímhle vyprávěním chci uvést na pravou míru mylnou informaci, že na nádraží v Heřmaničkách organizuje vlakovou dopravu hajzldědek a že to má jako vedlejšku k tomu hajzlíku. Abyste věděli, je to takhle: Na návěst danou hajzlštětkou žádný strojvedoucí nikdy neodjede, musí se použít návěstítko zvané Výpravka. (Nejedou ani na lopatku na uhlí, mám to vyzkoušené.) Fakt chtějí jen tu výpravku. A musí ji držet … výpravčí. Jó, ale kdo ví, kde skončím? Nádraží Heřmaničky už zanedlouho nahradí koridorová zastávka stejného jména. A na zastávce Heřmaničky uvidíte výpravčího leda, když čeká na vlak do fachy. 

No, a to je tak asi všechno.

Užijte si kalendáře a tak nějak všechno, jak to jen půjde.

(Chcete-li jakkoli reagovat na obsah příspěvku, otevřete si záložku Napište… Děkuji.)

Příspěvek byl publikován v rubrice Co se nikam nehodilo se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.