2. ZPRÁVA Z KOSMU

Je to tady! Signál zachytil amatérský pozorovatel kosmu na televizní anténu! Vědci koukají jako opaření.

Navazuji na předchozí kosmický příspěvek a rád bych uvedl na pravou míru předešlou informaci, že zprávy z vesmíru jsou již na cestě.

Zprávy z kosmu totiž přichází k naší planetě prakticky nepřetržitě, jde jen o to, jak a na co je zachytit. Vlády to tají, obávají se chaosu a davového šílenství. Dočtete se o tom jen ve skutečně nezávislých médiích, která informují pravdivě za každých okolností.

Můj obyčejný amatérský přijímač kosmických zpráv, smontovaný z televizní antény a kostry starého deštníku,  umístěný na utajovaném místě poblíž Arnoštovic, zachytil signály ze směru od souhvězdí Ryb ze vzdálenosti cca 358 světelných let od Země. Jde o zcela ojedinělý úspěch amatérského kosmického nadšence; vždyť velikost zachycené datové relace mnohonásobně překonává vše, co dokázali profesionálové celého světa. Kam se hrabou s jejich několikrát opakovanou šifrou 2-0-1-3-2-1-3-0. V mém případě bylo zachycených dat tolik, že zcela zaplnila paměťovou kartu mého mobilního telefonu, na kterou jsem průběžně zaznamenával kosmické dění ve sledovaném prostoru.

I tak jde jen o fragment postrádající začátek i konec a i to zachycené je částečně poškozeno dlouhou cestou vesmírem. Ihned po přijetí zprávy jsem se pustil do analýzy dat, což bylo korunováno částečným úspěchem.

Poté, co se mi podařilo převést signály do textové podoby, jsem je zkusmo vložil do překladače Google a ejhle! Měl jsem štěstí, neboť po pár vteřinách mi vypadl doslovný překlad. Je mírně zkomolený; některé slovní a výrazové vazby jsou natolik komplikované, že bude nutno podrobit text dalšímu rozboru. Ale i tak pozornější čtenář pochopí, že jde pravděpodobně o poslední vysílání zpráv před nevyhnutelnou katastrofou z planety, která se vzápětí rozpadla a zmizela v prostoru.

Další část zachyceného signálu obsahovala obrazová data, ovšem je velmi komplikované zjistit, zda jde o obrázky inteligentních obyvatel vzdálené planety a nebo o statický obraz zvířete, o kterém se mluví v překladu textové části.

Ihned po přečtení zprávy jsem se pokusil odeslat krátkou odpověď:

Na víc mi nestačila energie… Vyslání, byť jen krátké povzbuzující zprávy, na tak velkou vzdálenost způsobilo, že na celých 10 minut zhaslo v Arnoštovicích veřejné osvětlení. Že šlo o velice energeticky náročnou záležitost dokazuje i to, že síla odchozího signálu občanům samovolně zapínala mikrovlnné trouby, které po celou dobu vysílání hrály písně od Xindla X a nešly vypnout, ba ani přeladit. Bylo to, podle slov některých spoluobčanů, nesnesitelné.

Lze jen doufat, že odeslaný signál byl natolik silný, aby dorazil na správné místo v přijatelné kvalitě. To víte, čeká ho let vesmírem dlouhý 358 let a to už jednomu pořádně pocuchá fasádu. Nyní nezbývá, než čekat, zda dostanu nějakou odpověď. Podle mých pečlivých výpočtů by měla dorazit zhruba za 716 let. To je celkem dlouhá doba a tak si dovoluji čtenářům zpříjemnit čas pěkným obrázkem. Koťátka stále ještě nemám… Čekám trpělivě na to, až se konečně ti neřádi přestanou vrtět, pošťuchovat, honit a skákat po stromech a nechají se vyfotit tak, aby nebyla rozmazaná.

Pro dnešek přikládám obrázek ježečků, kteří se roztomile batolí po našem dvoře.

Prosím čtenáře, aby si v průběhu přestávky promysleli, kolik by mohli věnovat do sbírky na pomoc postiženým mimozemšťanům. Je správné začít včas odkládat nějaké menší sumy, abyste měli kam sáhnout, až to bude třeba.

Děkuji!

(Chcete-li jakkoli reagovat na obsah příspěvku, otevřete si záložku Napište… Děkuji.)

Příspěvek byl publikován v rubrice neu(o)věřitelné, zprávy z kosmu se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.