SÁŠA NA DOVČE

Dobrý den!

Mám zrovinka rozepsanou politickou úvahu s pracovním názvem Vliv roztomilých koťátek na vývoj nálady ve společnosti se zvláštním přihlédnutím k blížícím se komunálním volbám. Musel jsem však psaní přerušit, ještě není ten pravý čas.

Propadl jsem z toho trudnomyslnosti. Voliči zatím mají docela jasné výhledy, málo špíny bylo rozmatláno po jejich brýlích, málo bilboardů bylo ještě poničeno, málo plnovousů bylo vyškubáno. Tak není zatím o čem.

V zoufalství mne napadlo, jestli by čtenáře prozatím neuspokojila jedna docela malá fotogalerie z dovolené. Přece jen je léto a k létu dovolená patří. Nejsem bůhvíjak bystrý, ale i tak jsem zrovna nedávno zaznamenal, že všichni, kdo v tomhle státu chtějí bezpracně něco znamenat, pořídí během dovolené pár svých fotek. Z pláže, z bazénu, ze sucha, z vody, z nafukovacího plameňáka, z hotelového balkónu, zepředu i zezadu. Aby bylo vidět, jak si pěkně užívají a lebedí, tam na té dovolené. A hned po návratu s tím běží do nějaké redakce, jestli by to nešlo zveřejnit. Proč by nešlo, zítra už to máte na monitoru i s reklamou na luxusní podvlíkačky.

Nelekejte se, neodcházejte, z mojí dovolené to nebude, já nerad cestuju. Koho by zajímaly fotky tuctového chlapíka v montérkách a s lopatou v ruce u míchačky. Navíc: na správných fotkách z dovolené nesmí někde v záběru chybět sklenka šampáňa… To já si už dávno k míchačce neberu, každou chvíli jsem to rozbryndal. A co skleniček u toho zařvalo… Schválně: někdy zkuste pít šampáňo v pracovních rukavicích – nemáte cit a ty nožky šampusek jsou tak křehké! Mám pro čtenáře něco lepšího:

Sášenku! Byla v Egyptě, u pyramid!

Abyste věděli: Sáša*/ (53) je stále velmi žádaná modelka. Nikdy neměla o práci nouzi, pořád si totiž udržuje skvělý vzhled a profesionalita je u ní nade vše. Loni absolvovala celkovou korekci vizáže, nechala si předělat prsa, přisekat nos, připlácnout odstávající uši, omladit víčka, nabobtnat rty, odsát tuk z břicha, vytahat křečáky, nastřílet vlasy a našroubovat zuby. Prošla i náročnou a zatím neodzkoušenou změnou pigmentace kůže. Je jako vyměněná!

*/ Neznáte? Bodejť by jo, od mládí nechává svoje schopnosti, přednosti a zadnosti fotit po celém světě. Ostatně tak to dělají všichni Češi – když v něčem vynikají, odjedou s tím do světa. Vydělávat peníze. Vrací se domů, do Čech, až na stará kolena. Dožít. Sáša nevybočila.

Když jsem její fotky viděl poprvé, zburcoval jsem málem policii! Nedivte se mi: Na lehátku u bazénu v luxusním resortu na břehu Nilu se skvělým výhledem na pyramidy se místo Sáši rozvaluje někdo úplně jiný! Že se Sáše ani v nejmenším nepodobá, jsem okamžitě rozeznal.

Potom jsem se ale trochu uklidnil a byl jsem schopen střízlivě uvažovat. Docvaklo mi: Kdyby došlo k nějaké záměně, zaregistroval by to zcela stoprocentně fotograf. Co ten se s ní už nafotil, panečku! A nebo by si všiml aspoň někdo z jeho štábu. Protože to nikdo z nich nijak neřešil, policii jsem nakonec nevolal. (S tím docvaknutím to byla trefa. Moc často se mi to neděje.) Sáša mi později sama potvrdila, že to fakt je ona.

Její vzhled je výsledkem nesčetných radikálních zákroků plastických chirurgů. Na můj vkus to ale dost přehnali, vypadá podle mě trochu moc uměle. Dobrá maskérka dokáže opravit nejednu chybičku na vzhledu modelky, tak prý to nemám tolik prožívat… Neutuchající zájem o její profil na sociálních sítích, kde zveřejňuje s železnou pravidelností svoje žhavá selfíčka, však naznačuje, že se vydala správnou cestou.

Jen ji trochu v poslední době zlobí paměť: Pokaždé, když jde kolem zrcadla, zastaví se a chvilku přemýšlí, co dělá ta cizí osoba v jejím bytě. “Hm… Patrně uklízečka a nebo pokojská. Příště by mohla aspoň pozdravit.” Silikonový mozek holt mívá své vrtochy. Nejspíš malá daň za preciznost. Ale dobře vyplňuje to prázdno v makovici.

A teď už se můžete kochat:

Na závěr nesmím zklamat fanoušky mých PéeSek:

P.S.: Taky jste si všimli, že jak v poslední době nejsou lidi, schází na trhu práce i modelky? Nebo aspoň hezký holky, který se nahatý nechávají fotit do kalendářů. Hezký holky došly a tak začali fotit i ty ošklivý. Už ani ty kalendáře nejsou, co bývaly. V tom loňském byl hezký jen listopad a to zas bylo venku pěkně hnusně. Měl jsem zkažený celý rok.

Já ty nahatý kalendáře tak rád prohlížel…

Ale teď… ?

Neví někdo, kolikátého je dneska?

 

Děkuji za pozornost!

((Chcete-li jakkoli reagovat na obsah příspěvku, otevřete si záložku Napište… Děkuji.)

Příspěvek byl publikován v rubrice Co se nikam nehodilo, neu(o)věřitelné se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.