VÝROBA PROUTĚNÉ DEKORACE

Dobrý den!

Ozdoba z proutí se hodí ke každé příležitosti. Pro otevření návodu na výrobu klikněte na obrázek

Máte spoustu volného času, nudíte se a nemáte se čeho chytit? Mám pro vás řešení. Můžete si vychutnat trochu ručních prací.

(Musel jsem to sem takhle napsat, i když dopředu vím, že po téhle větě vás většina přestane číst a odejde raději k televizi čekat, co zase ten růžovej primář provede za svinstvo, koho sejme a kdo skončí na u(U)lici.)

Při pohledu na obrázek si nejspíš řeknete, že jste tohle už někde viděli. Nebylo to ale z proutí, nýbrž ze slámy. Samotná výroba ozdoby je jednoduchá, jde jen o jediné: Naučit se to.

Abyste to měli jednodušší, vypracoval jsem návod, který vás provede přes všechna úskalí, která by vás mohla při práci potkat. Návod jsem dělal hlavně z toho důvodu, že mě baví pořád někoho komandovat.

Nositelné proutěné výrobky budou hitem letošní módní sezóny!

Já to chtěl zveřejnit už před Vánoci, jenže jsem nestíhal. Balil jsem dárky, pomáhal s úklidem a pečením, honil děti, aby taky přiložily ruku k dílu. Do toho StarDance, Mikuláš s čerty a anděly, Advent, prostě fůra práce a nedalo se to zvládnout. Ještě, že nepiju, nezbyl by mi čas ani na to.

Kdybych to byl stihnul vyvěsit na Moji webku před Vánoci, mohli jste si vyrobit ozdoby, které nejdou koupit, protože je nikdo nevyrábí. A pak byste si sami sebe začali považovat, že jste to dokázali. Bylo by to hned kde vystavit – na stromku. Když už jsem prošvihnul ten vánoční termín, nabízí se možnost použití o Velikonocích. Nebo o příštích Vánocích. A nebo kdykoliv jindy… Určitě vás něco napadne. Mě třeba napadlo tohle (viz obrázek) a čekám, že z toho bude kasaštyk a že to budu prodávat po stovkách až tisících. Možná, že jeden kousek pošlu Jaromírovi jako dárek k osmačtyřicetinám. Určitě mu přijde vhod, je to pevné jako přilba, navíc vzdušné a slušivé. Já už doma v ničem jiném nechodím.

Pro otevření návodu na výrobu klikněte na tento odkaz

Návod je v pdf, můžete si ho stáhnout. Připomínám to pro případ, že by se vám nechtělo pokaždé jít na Moji webku, abyste mohli tvořit. Nezapomeňte taky nakouknout sem: Velikonoční dekorace. Tam najdete další návod na ruční práce. A jdeme na PéeSka, ať vás nezdržuju od toho pletení.

P.S.1: K tomu nedostatku času se ještě musím vrátit; schválně jsem si to nechal do PéeSka. Hlavním důvodem, proč jsem ten návod nestihnul vyrobit dřív, bylo to, že jsem musel chodit do práce. A to i v pátek… V pátek se přece ve školách na Západě demonstruje za lepší životní prostředí, což je geniální. Normálně bych to nevěděl, ale mimoděk jsem tuhle informaci vyposlechl v práci. Vymyslela to prý nějaká Greta Turbo a má za to dostat Nobelovku. Bavili se o tom dva studenti zednictví a přidavačství, co jezdí vlakem z mého nádraží. Byli celkem rozezlení, že oni musí do školy. Nojo, holt nestudujou na Západě, ale v pitomým Česku. Což je teda vrcholná smůla. Do vlaku nakonec nenastoupili, nechali ho odjet. Dali se do hulení marjánky a navzájem se ujišťovali, že se tak moc nestane, když pojedou až dalším vlakem. Aspoň symbolicky tak podpoří to Gretino ušlechtilé úsilí o lepší životní prostředí. Další výhody: Vyhnou se písemce z míchání malty a betonu. Uniknou ostrým jízdám s kolečkem po staveništi. Fakt má ten boj za lepší životní prostředí něco do sebe. A kdyby něco, tak řeknou, že byli u zubáka. Tolik se jim zlepšila nálada, že mi nejmíň třikrát popřáli hezký a úspěšný den! A nějaké staré paní dokonce chtěli pomoct s taškou. Smůla, babka s sebou tašku neměla, ale na peroně byla hned větší sranda. Bylo ale taky docela bezvětří a hulením marjánky na podporu lepšího životního prostředí mi to nádraží pěkně zasmradili.

P.S.2: Pokud nepatříte mezi manuálně zdatné, nechte si to pletení na pátek brzo ráno. Kdyby se vám nedařilo, vyrazíte si jednoduše na demonstraci za lepší životní prostředí, to vám zlepší náladu. Nebudete sice mít ani ozdobu z proutí a ani plat za ten proflinkaný pátek, co jste se ulili z práce. Ale ten pocit z toho, co jste udělali pro Zeměkouli, ten je k nezaplacení! Bojovat za lepší životní prostředí už jde prý i u nás, tak netřeba cestovat do zahraničí.

A nezapomeňte:

Víkendy máme na odpočinek, tak si je nebudeme kazit demonstracemi!

Tak pěkný den a ať se vám daří dílo…

ZK

 

(Chcete-li jakkoli reagovat na obsah příspěvku, otevřete si záložku Napište… Děkuji.)

Příspěvek byl publikován v rubrice Co se nikam nehodilo se štítky , , , , , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.