STÁHNĚTE SI KALENDÁŘ 2020!

Dobrý den!

PRO ZÁJEMCE O KALENDÁŘ NA ROK 2021: OD 7.11.2020 JE KE STAŽENÍ NA TOMTO ODKAZU: 

KALENDÁŘ 2021

Loňský text

Kliknutím na náhled otevřete soubor k tisku v nové záložce

Kliknutím na náhled otevřete soubor k tisku v nové záložce

Stejně, jako loni touto dobou, i letos přicházím s kalendáři na rok, který následuje. A tak chcete-li si i tentokrát s dětmi nebo i sami vyrobit originální měsíční kalendář na rok 2020, máte znova možnost. Kalendáře jsou ke stažení zdarma, bude vás to stát jen pár korun při pořizování materiálu na výrobu. Ty ale neutratíte u mě, nýbrž někde v papírnictví.

Jsem totiž blázen. Mi bylo řečeno. Představte si: Peníze nechci. Cizí osobní data nesbírám, nezpracovávám, neprodávám. Dušičky si necpu do hrnečků pod víčka a netopím jim ani pod kotlem. Do soukromí nelezu. Ani s reklamami neotravuju. A z návštěvy Mojí webky tu po vás zůstane jen číslo na počítadle návštěv.

Pokud pro mě budete chtít něco udělat, tak zkuste tohle: něco si tady přečtěte a nebo aspoň prohlídněte. Nabídku výběru najdete v pravém bočním panelu a není tam nic infekčního. Když se vám to bude líbit, tak to pošlete dál… A když ne, tak stačí si Moji webku zapamatovat a za rok nakouknout, jestli tady nejsou k nalezení kalendáře na rok 2021.

Kliknutím na náhled otevřete soubor k tisku v nové záložce

Když mi pošlete pochvalu, zavrním si. A když se vám to tady nebude líbit, tak není nic jednoduššího, než kliknout na tlačítko Domů, což značí Honem rychle pryč.

Loňský úspěch mě potěšil a přiměl mě ten nápad znova zopakovat. Oproti loňsku najdete kalendářů na výběr víc a pokud se někomu po prvním prohlédnutí zdá, že jsou na jedno brďo, tak má pravdu. Jsou. Dělal jsem je tak schválně. Je tam vše skoro stejné, jako když z jedné role látky oblečete celou rodinu. Liší se od sebe jen rozložením, to abych vyhověl všem zájemcům. A taky jdou jednotlivé stránky míchat mezi sebou, aby to nebylo tak jednotvárné.

Kliknutím na náhled otevřete soubor k tisku v nové záložce

Pro rychlou orientaci jsem do příspěvku vložil náhledy, stačí vybrat ten, který vašemu oku nejvíc lahodí. Aby okolo těch náhledů nezůstalo prázdno, tak jsem to vše olemoval textem s návodem. To pro případ, že jste tady poprvé a mohlo by se stát, že si nebudete vědět rady, co si s tím počít.

Kliknutím na náhled otevřete soubor k tisku v nové záložce

Návod je stručný a lehký:

1/ Po kliknutí na vybraný náhledový obrázek se vám otevře nová záložka, odkud lze stáhnout PDF soubor s kalendářem a nebo rovnou tisknout. Vytisknete (nebo necháte vytisknout), stačí vám na to obyčejný kancelářský papír A4. Pak to dáte svým capartům domalovat. Můžete tam ale nalepit i fotky… Je to sice hlavně pro mrňouse, ale zaperlit a zazářit může každý.

2/ Necháte si to svázat do kroužkové vazby; jde to i jen scvaknout obyčejnou sešívačkou. V případě nouze lze svázat i provázkem po vyseknutí děr kancelářskou děrovačkou. Nezapomeňte vyztužit záda kalendáře pevným kartonem stejné velikosti; myslete i na očko pro zavěšení. A máte pro někoho praktický a pěkný dárek. Tu bílou plochu ale můžete využít i pro zapisování poznámek a potom žádný obrázek nepotřebujete.

Kliknutím na náhled otevřete soubor k tisku v nové záložce

Kdo už tady byl minulý rok a je tak trochu detailista, zaznamená maličké kosmetické úpravy, které se týkají např. zlepšení čitelnosti jmenných svátků. Do sazby kalendářů jsem oproti loňsku taky trochu troufale vpravil nepatrnou reklamičku na Moji webku, doufám, že to nikoho neurazí. Všimnete si jí až při zevrubné prohlídce jednotlivých listů kalendáře a je umístěna tak, aby moc nerušila a nepřekážela. Nejde ani tak úplně o reklamu, spíš je to srdečný pozdrav těm, kteří loni tiskli a tiskli a prodávali a prodávali, jako by se nechumelilo… Vy ostatní ale stahujte a stahujte a tiskněte a tiskněte a domalovávejte a domalovávejte. A pak rozdávejte a rozdávejte. Přeju hodně radosti a děkuji za pochopení.

A máme ten návod za sebou. Doufám, že jste to přečkali ve zdraví. Ono to bylo pořád krátké a kolem těch náhledů mi zůstávalo prázdné místo, což vůbec nepůsobilo esteticky. Musel jsem to trochu natahovat, abych se dostal s textem až ke konci těch náhledů. Ze zoufalství jsem chtěl to prázdné místo vyplnit nezáživnou úvahou na téma Kalendářní časomíra a její vliv na globální oteplování se zvláštním přihlédnutím k ukradenému dětství Grety Thunberg.

Takže máte vlastně štěstí, že jsem tak šikovný a nadaný. Máte kalendáře, ušetřil jsem vám starost o to Grétino nelehké dětství (oč lehčí to měla Pipi Punčochatá…) a navíc si můžete vychutnat moje PéeSka. Dvě první jsem zkopíroval z toho loňského příspěvku, neb se mi tenkrát povedly a mají pro mě zásadní význam. Další dvě jsem připojil, abych tu neměl jen staré, opsané věci. A taky proto, že pro mě mají stejně zásadní význam, jako ta loňská.

P.S.1:  Chcete-li zažít po zbytek dne štěstí, přečtěte si aspoň dva moje příspěvky. Chcete-li mít štěstí týden, upozorněte na existenci Mojí webky sedm známých. Chcete-li mít štěstí měsíc, pošlete emailem odkaz na Moji webku aspoň dvanácti přátelům, kteří umí číst. Chcete-li být šťastni po zbytek života, občas nakoukněte na Moji webku. No,… můžete taky zkusit pořídit si medvídka mývala. Ale co vím, tak to ještě nikomu nepomohlo.

P.S.2: Abych zas tak moc nezdržoval: Pan František si stáhl a vytiskl kalendáře. Nepřečetl si ani jeden příspěvek a až do večera se pekloval s těmi kalendáři. Chtěl to dát svému klukovi, aby tam něco namaloval. Protože neměl štěstí, sešil kalendáře se zpřeházenými stránkami a kluk mu navíc všechno počmáral a potrhal. A tak všechno zmuchlal a vyhodil. Když to druhý den tisknul znova, došel mu v tiskárně inkoust. Byl už velmi rozčilený, protože se mu nedařilo a zase to všecko musel vyházet. Z toho rozrušení zapomněl upozornit své známé na existenci Mojí webky. Do týdne se mu porouchala tiskárna a ohnula se mu sešívačka. Jeho posledních dvanáct přátel ho do měsíce opustilo. Naštvali se, že jim neposlal odkaz na Moji webku a oni neměli co číst. Navíc přišli o možnost vytisknout si kalendáře. Aby to nebylo všechno, opustila ho manželka, neb jí nevoněl jeho nový medvídek mýval. A vzala s sebou pryč i kluka. Teprve koncem ledna, když takhle jednou seděl sám se svým medvídkem mývalem u počítače, začetl se ze zoufalství do příspěvků na Mojí webce. Mýval zůstal chvíli bez dozoru, Františkovi utekl a už se nikdy nevrátil. František druhý den vyhrál ve sportce. Manželka se mu vrátila hned, jak se to dověděla. Kamarádi se to dověděli časem taky a zase se začali k němu hlásit. Každý mu daroval na usmířenou novou sešívačku plnou nábojů. Vidíte? Pro Františka nakonec dopadlo všechno dobře. Měl to ale jen tak tak! …A jestli vás ani tohle nepřesvědčilo, tak si trhněte nohou. 🙂

P.S.3: Příhoda s přímo skvělým kalendářovým koncem se udála zrovinka nedávníčko slečně Fanynce, občasné čtenářce Mojí webky a neochvějné fanynce Realu Madrid. Ona sice fotbalu nerozumí, tomu Realu fandí jedině kvůli tomu, že za něj hraje taky jakýsi pan Lionel Messi – holky říkaly, že je fešák. A do toho je slečna až po uši zamilována. Když tuhle Real Madrid přijel změřit síly s pražskou Slavií, čekala na Letišti Václava Havla na jeho přílet mezi jinými i dotyčná dívka. Těšila se, kterak jí její vytoužený podepíše fotku a postojí s ní na selfíčko. A kdo ví, třeba se do ní taky zamiluje… Ten pacholek proradná potetovaná ale od letadla odjel rovnou na hotel a bylo po lásce. Fanča to odbrečela reportérovi Českého rozhlasu rovnou do mikrofonu a bylo i po reportáži. S promočeným mikrofonem už se nedá nic zreportovat. Fanynka to ale nevzdala: vytiskla z Mojí webky kalendář nastojato a vlepila do něj svoje fotky naležato. Připojila své kontaktní a proporcionální údaje a tomu frájovi nafoukanýmu to poslala do Madridu. A co myslíte? Do týdne se jí ozval! Teď mu visí v šatně na skříňce a on nastupuje na hřiště až mezi posledními, protože si pořád odškrtává, kdy bude mít volno, aby za ní zalítnul do Prahy. Oslovuje ji důvěrně “mi dulce Fanča”, což prý zní velice argentinsky. Je z ní prostě úplně štajf. A mně nezbývá, než připojit: Následováníhodno! Proč taky ne, vždyť volných věhlasných fotbalisů běhá po světě fůra (pokud momentálně nejsou ve výkonu trestu) a kalendářů můžete vytisknout, kolik jen chcete. Jo – a čtěte Super, tam zjistíte další super podrobnosti. 

P.S.4: Nezapomeňte ty kalendáře po použití nechat zrecyklovat. Kdo to zase nacpe do kotle a spálí to, měl by si uvědomit, že Greta Thunberg už o dětství přišla. A spálením většího počtu kalendářů z uběhlého roku by mohla přijít i o tu produktivní část života. Jestli mě i ona předběhne s důchodem, tak si nepřejte vidět, jak si to s vámi vyřídím!

Tak děkuji za pozornost a zase někdy příště!

 (Chcete-li jakkoli reagovat na obsah příspěvku, otevřete si záložku Napište… Děkuji.)

Příspěvek byl publikován v rubrice Co se nikam nehodilo se štítky , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.