STÁHNĚTE SI KALENDÁŘ 2023!

Dobrý den!

Určitě už se nemůžete dočkat, jakou krásu jsem pro vás na následující rok připravil. No, moc se netěšte, letos trochu nestíhám a tak je na výběr kalendář jen jeden a k tomu trochu obyčejný. Ti mladší to mohou brát jako trénink na hubená léta, co nás čekají. A ty, co více pamatují, třeba při pohledu na chudou nabídku zahřeje vzpomínka na mládí, kdy bylo všechno krásné a proto to v těch vzpomínkách zůstalo. Ono to vlastně krásné nebylo, jen to zůstalo přilepené k těm vzpomínkám na mládí. A mládí, jo, to bylo krásné, navíc skoro nikdo neřešil, že na všechno musí vystát frontu. To přišlo až později, s věkem a starostmi o rodinu. Taky šlo někoho podmáznout, že by člověk do té fronty jako nemusel, jenže… kdo z mladých měl dost peněz na nějaké podmazávání. Prostě se improvizovalo. Tehdejší nabídka trhu spíš připomínala Adamovy možnosti výběru – Bůh stvořil Evu, přivedl ji před Adama a řekl: “Tumáš… Vyber si”.

Pracovní postup

výroby kalendáře zůstal stejný: otevřete PDF soubor, prohlídnete, jestli vám stojí za to pouštět se do tisku, pak nastartujete tiskárnu, nezapomenete zkontrolovat, jestli se v nastavení vyskytuje nabídka Skutečná velikost. Vytisknete to, sešijete to, svážete to nebo nějak jinak slátáte dohromady a dáte dětem domalovat. Nebo domalujete sami. Nebo tam na volná místa vy, či děti (nebo někdo jiný) vylepíte fotky… A nebo to necháte volné na poznámky a vzkazy. Podrobnější návody a popisy najdete v kalendářových příspěvcích z minulých let, třeba tady nebo tady… A nebo vymyslíte něco jiného. To už je mi fuk, co s tím provedete. Je to hlavně pro dětičky, ale zkusit vyniknout může každý. To, že kalendáře mají docela obyčejný vzhled, vás může přimět k tomu, abyste to vyšvihli na vyšší úroveň právě tím, že si dáte záležet.

Abych

vás víc nezdržoval a případně neodradil, tak tady máte odkaz, po kliknutí se vám kalendář otevře na nové záložce… a už je váš. Tak prosím:

kliknutí na tlačítko otevře PDF soubor v novém okně

A je to. Šlo mi to rychleji, než ty maškary 2022, s těmi jsem se po chvilkách mordoval od května… Tak už zbývá jen pár PéeSek, abych neporušil tradici.

P.S.1: Chci poprosit všechny, kdo půjdou volit prezidenta: zkuste se polepšit, posledně a předposledně se to moc nepovedlo. Víte, měli bychom se my voliči trochu zamyslet. Je to docela těžká práce, dělat prezidenta. Tak prosím, nechte ty staré pány odpočívat, už pro nás udělali dost. Ten dělal to a ten zas tohle… A vyberte tam někoho, kdo si musí ještě nějaký čas odpracovat, aby si zasloužil důchod. To není ohrnování nosu “nad starými dědky”, to je projev úcty k jejich stáří. Leda byste na někoho z nich měli pifku a zvolili ho za trest. Nezapomeňte však důkladně promyslet, pro koho ten trest vlastně chystáte. Jestli pro toho kandidáta, nebo pro Česko. Mějte, prosím, na mysli, že prezidentská funkce má, bez urážky, vlastnosti velmi podobné spodnímu prádlu. Při nevhodné koupi vrátit nejde vůbec a vyměnit ho není taky úplně lehká věc – musíte sehnat dobrovolníka, který si s vámi prádlo vymění. Prezidenta ale nevyměníte. Nesednoucí prádlo v nejhorším vyhodíte a koupíte si jiné. Prezidenta vyhodit nelze, ten vám musí vydržet 5 let, ať vám sedne, nebo nesedne. V tom je trochu rozdíl. Pokud mi ale uděláte radost (oznámím to v nějakém PéeSku po volbách), vylosovaným voličům budu rozdávat koťátka. První vylosovaný dostane koťátko důstojně prošedivělé s podobou dědy Mráze právě prodělavšího pravidelnou údržbu vzhledu ve značkovém holičství, a bude namísto kolínské lehce vonět becherovkou. A přidám i pelíšek ve tvaru čapího hnízda, samozřejmě sejmutého opatrně z komína. Nikdo přece nemůže chtít po koťátkách, aby se škrábala do pelíšku na komíně. 

P.S.2: Těšte se na kalendáře pro rok 2024! Už teď vím, že Moje webka bude ve skvělé kondici a to mi dovolí přidat do kalendáře 2024 jeden den navíc. Pro všechny a úplně zadarmo! Den zdarma si samozřejmě nejvíc užijí ti, kdo si založí účet, přihlásí se k odběru reklam a při stahování kalendáře zadají tajný slevový kód 29022024. Tak si ho někam poznamenejte. Časově omezená nabídka platná pouze v roce 2024.

P.S.3: Aby ten dnešní příspěvek nevypadal moc ponuře, zabrousím ještě trochu optimisticky do přírody. Zdá se totiž, že česká příroda se začíná stabilizovat a vrací se do ní původní a tradiční druhy živočichů. Nemyslím ale vlky, medvědy a rysy, kterýchžto se bojím a tudíž mi v přírodě ani trošičku nechybí. (Oni sice jejich ochránci tvrdí, že se straní lidí, skrývají se před nimi a člověku by tahle roztomilá zvířátka určitě neublížila. Já jim ale nevěřím a bojím se stejně.) Ale tuhle jsem zahlídnul, že se v české přírodě zase začali objevovat zajíci. Ti už před lety téměř vymizeli. A co jich za mého mládí bývalo, panečku. Tak zajíci, ti mi v té přírodě chybí. Mám ale dobrou, i když zatím neověřenou, zprávu: S těmi zajíci je to nejspíš na dobré cestě. Jak říkám, tuhle jsem jednoho zahlédl. Aspoň myslím, že to byl zajíc, jen se mihnul trávou a byl pryč. Takhle to přece umí jedině zajíc. Jen vypadal trochu divně, byl celý černý, měl dlouhý ocas a mňoukal…, což mě trochu mate. Třeba mimikry… A nebo že bych měl vlčí mlhu? Jenže… co jiného by mohlo jen tak volně pobíhat v přírodě a shánět něco k snědku? Nemůžu se zbavit pocitu, že jich postupem času bude vidět čím dál tím víc. A přibývat budou stejnou rychlostí, jakou v obchodech rostou ceny kočičího žrádla. 

P.S.4: A mám radostnou zprávu pro všechny, kdo s obavami sledují a těžce nesou vylidňování českého venkova. Středočeští radní, zdá se, objevili recept, jak vylidňování venkova ve Středočeském kraji buď zbrzdit, nebo úplně zastavit. Stačila k tomu jednoduchá souhra náhod: Správa železnic nejdřív, nic zlého netuše, postavila mezi Prahou a Českými Budějovicemi fungl nové koleje. Říká se tomu Koridor a stálo to spoustu miliard, jen těch tunelů, co tu museli vyvrtat. Vlaky tady sviští a budou svištět rychlostmi, ve kterých na ně nelze ani ve snu naskakovat! Musí se do nich nastupovat v určených místech, kterým se říká stanice a zastávky. Proto taky jsou stanice a zastávky u každé vsi, aby všichni měli možnost tuhle vymoženost používat. Jen si to představte: nasednete a za chvilku jste v cíli. Stošedesátka už je dneska málo, místy to budou moct vlaky valit i dvoustovkou, takže z Heřmaniček do Prahy dorazí za hoďku! Vypadá to ale, že Středočeský kraj se začal bát o své venkovské občany a aby se mu z toho venkova prostřednictvím těch nezvykle vysokých rychlostí nevylidnili, tak na rok 2023 neobjednal na tyhle nové koleje vlaky osobáky. Zároveň (a dmu se pýchou, že sem patřím i já) jde dobře poznat, kterých občanů si Středočeský kraj cení nejvíc a má tudíž oprávněný strach, aby se mu nepřelidnili (rozuměj neodstěhovali) někam jinam. Jde o obyvatelstvo lokalizované v oblasti na jih od Benešova, kde pro jistotu žádný osobák pro Středočeský kraj nejede. Možná jsme skoro stejně vzácní, jako ti zajíci z předchozího PéeSka. Odcestovat z výše popsané oblasti a vrátit se sem lze jen státem objednanými rychlíky, které ale zastavují pouze tam, kde se odjezd třeba i 50 občanů najednou za vylidnění prostřednictvím rychlé vlakové dopravy nepovažuje, neboť ještě aspoň 350 jich zde zůstalo. Takže obyvatelé jižní části Středočeského kraje nemají jak odjet a musí zůstat… No, nevím, jestli to ti středočeští radní mysleli zrovna takhle. Už jen zbývá nás oplotit, abychom se jim neztráceli… Stěhoval by se odtud jen hlupák: Teď, když tu máme ty nové koleje, tak máme životní úroveň nejmíň o level výš, panečku. A kdyby bylo čím, tak jsem do hodiny v Praze a potom zase do hodiny zpátky! Jestli se ti středočeští radní třeba nějak nespletli a nebo jestli ty vlaky nezařízli jen ze strachu, aby se ta novota z těch kolejí nějak neodřela, nesjela a neopotřebovala. Blbci.

Děkuji za pozornost a těm, kdo si stáhli kalendář, přeju, aby každý den z toho kalendáře měli zalitý sluncem. Proč? Zaručený recept: Stáhnout kalendář, vytisknout, domalovat a můžete instalovat soláry. Fakt to funguje. Kalendáře, slunce a soláry k sobě patří!

(Chcete-li jakkoli reagovat na obsah příspěvku, otevřete si záložku Napište… Děkuji.)

Příspěvek byl publikován v rubrice Co se nikam nehodilo se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.